Pitching forum Industrije Mladost!

9/11 | SUB | 10:00 – 12:00 | DOKUKINO KIC

 

jezik: engleski
otvoreno za javnost 

Pitching forum Industrije Mladost!

 

U velikom programu Industrija ZFF-a objedinjeni su uglavnom edukativni programi usmjereni na zrelije filmske profesionalce, ali tu je i poseban program stipendiranja studenata nazvan Industrija Mladost!. U suradnji s filmskim akademijama iz regije, program dvama studentima svake od akademija nudi stipendije za praćenje festivala. Program Industrija ZFF-a i šest filmskih akademija iz regije – iz Beograda, Ljubljane, Nove Gorice, Sarajeva, Podgorice i Zagreba – odabrali su 12 studenata i njihovih šest projekata koji će razvijati svoje kratkometražne igrane filmove na intenzivnim radionicama tijekom festivala. 

Radionica završava javnim pitching forumom studentskih projekata. Mladi scenaristi i redatelji ondje će predstaviti svoje projekte međunarodnom panelu. Najbolji projekt dobit će nagradu u obliku korištenja usluga studija P3R0 i Color Bureau. Sudionici pitchinga imaju na raspolaganju sedam minuta za predstavljanje i sedam minuta za odgovaranje na pitanja. Pitching forum moderira producentica Ivana Brajdić.

VODITELJI RADIONICE:

Čedomir Kolar, Inja Korać, Lana Matić, Ninna Pálmadóttir

 

ČLANOVI PANELA:

Čedomir Kolar (A.S.A.P. Films), Tomislav Vujnović (Vizije), Matko Vodopija (Color Bureau)

 

PARTNERI PROGRAMA I NAGRADE:

Pero Vojković / P3R0 – izrada plakata

Color Bureau – color korekcija

 

POLAZNICI: 

Akademija dramske umjetnosti u Zagrebu (ADU): Klara Vlahovski, Kruno Trninić (Deklica)

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo Ljubljana (AGRFT): Lara Šifrer, Gala Atanasova (Dok gledam)

Akademija scenskih umjetnosti Sarajevo (ASU): Zoja Perović, Edna Krasnić (U utrobi)

Fakultet dramskih umetnosti Beograd (FDU Beograd): Tamara Tomašević, Adem Tutić (Vera večna)

Fakultet dramskih umjetnosti Cetinje (FDU Cetinje): Matija Jovanović, Ana Ćulum (Jednom sam tražio svog konja sve dok nisam shvatio da ga jašem)

Akademija umetnosti Univerza v Novi Gorici (UNG AU): Mete Arkin, Vukašin Panić (Aylan)

 

Član panela

Čedomir Kolar (A.S.A.P. Films)

Član panela

Tomislav Vujnović (Vizije)

Član panela

Matko Vodopija (Color Bureau)

Akademija dramske umjetnosti u Zagrebu (ADU)

Klara Vlahovski (producentica)

Klara Vlahovski rođena je 1999. godine. Svoje je obrazovanje započela na studiju poslovne ekonomije u Zagrebu, no zbog ljubavi prema filmu upisuje produkciju na Akademiji dramske umjetnosti 2021. godine. U sklopu studija, producira vlastite projekte te radi kao asistentica produkcije na igranim filmovima, glazbenim spotovima i reklamama.

 

Kruno Trninić (redatelj)

Kruno Trninić rođen je 2000. u Zagrebu. Član je žirija za nagradu Best Emerging Director na festivalu Rendez-Vous with French Cinema pod organizacijom FLC-a (Film at Lincoln Center) i Unifrancea. Godine 2023. diplomirao je summa cum laude na Školi umjetnosti Tisch Sveučilišta u New Yorku. Njegov kratki igrani film Apollon klub trenutno je u produkciji.

 

Deklica 

Dvanaestogodišnja Nera kroz crtanje, promatranje i igru s vršnjakom Bastienom postepeno otkriva rodno selo svoje majke. Umjesto seoske idile, usred noći je bude glasovi iz bunara, a danju prati bakina paranoja. Kad Nerina radoznalost uzruja mještane, njena želja za upoznavanjem postaje borba za preživljavanjem.

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo Ljubljana (AGRFT)

Lara Šifrer (producentica )

Lara Šifrer (1999.) nakon završetka srednje škole pridružila se maloj nezavisnoj produkcijskoj kući, a 2021. Upisala je studij režije na AGRFT-u. Za vrijeme studija snimila je kratki dokumentarni film Impulse, TV dramu Freedom Sets Free i kratki igrani fillm Blooming.

 

Gala Atanasova (redateljica)

Gala Atanasova (2001.) audiovizualnu je karijeru zaopčela nakon što je koproducirala i režirala bezbudžetni dokumentarni film What Colour Is Wednesday, u kojem istražuje temu mentalnog zdravlja za vrijeme pandemije. Trenutačno pohađa diplomski studij filmske I TV produkcije na AGRFT-u te radi kao voditeljica video produkcije u marketinškoj agenciji.

 

Dok gledam 

Osjećajna i usamljena 25-godišnja Eva živi naoko sretnim životom. Radnju pratimo kroz leću njezine male kamere kojom bilježi svoja iskustva i doživljaje. U društvu prijatelja, Eva se čini veselom osobom, no kada ostane stana vidimo je kako se bori s unutarnjim nemirom. Evine snimke otkrivaju njezinu borbu s emocijama i jaz koji osjeća između sebe i drugih ljudi. 

Akademija scenskih umjetnosti Sarajevo (ASU)

Edna Krasnić (producentica)

Edna Krasnić studentica je odsjeka za produkciju i menadžment na Akademiji scenskih umjetnosti u Sarajevu. Dugi niz godina je angažirana na Sarajevo Film Festivalu. Aktivna je u radu na studentskim projektima a od radova joj se ističe kratki film Kako (ne) ispeći pile, koji u sklopu omnibusa Kuhanje u žanru trenutno živi festivalski život.

 

Zoja Perović (redateljica)

Zoja Perović studentica je treće godine filmske i kazališne režije na Akademiji scenskih umjetnosti u Sarajevu. Prethodno je bila aktivna u glazbenoj i likovnoj umjetnosti, te književnom stvaralaštvu. Režirala je kratkometražni film Šuma (2024.), adaptaciju pripovijetke Lane Bastašić, a postavila je I kazališnu adaptaciju istog djela.

 

U utrobi

Mučno toplog srpanjskog dana, Eva (27) posjećuje otuđenu majku Martu (60), koja je dočeka u vrtu s istrunulim plodovima. Nakon napetog razgovora Marta zamoli Evu da prenoći, a kada Evina ispovijest o dijagnozi neplodnosti otkrije njenu ogorčenost zbog Martine nedoraslosti majčinstvu, Martino zdravstveno stanje se pogorša.

Fakultet dramskih umetnosti Beograd (FDU Beograd)

Tamara Tomašević (producentica)

Tamara Tomašević rođena je 2001. godine u Beogradu. Studentica je diplomskog studija filmske i TV produkcije. Izvršna je producentica filma Krotki (2022.) Jovana Dimoskog i Preko praga Tare Gajović. Producentica je i asistentica režije na nagrađivanim glazbenim spotovima i organizatorica snimanja reklamnih spotova. S filmom Večera večna sudjelovala je na radionici Bašta pitch.

 

 Adem Tutić (redatelj)

Adem Tutić rođen je 2002. godine u Novom Pazaru. Student je filmske režije. Njegovi filmovi Četres, Belezi i Back to Blake prikazani su na priznatim festivalima. Dokumentarni film U mom gradu, po islamu, prikazan na festivalu Bistre reke, gdje je dobio posebno priznanje. Na nekoliko festivala sudjelovao je kao žiri. S filmom Večera večna sudjelovao je na radionici Bašta pitch.

 

Vera večna 

U oniričnoj noći koleda, Vera se tajno priključuje dječacima-koledarima i u trenutku folklornog rituala, pod životinjskom maskom, ubija svog oca, vlasnika kavane i seoskog nasilnika.

Fakultet dramskih umjetnosti CETINJE (FDU Cetinje)

Matija Jovanović

Matija  Jovanović  (1999.), trenutno završava drugu godinu diplomskog studija filmske režije  na  FDU Cetinje. Do sada je napisao osam scenarija za kratkometražne igrane filmove. Redatelj je pet kratkometražnih igranih filmova, kao i dva kratka dokumentarna. Redatelj je, sukreator i koscenarist originalne crnohumorne krimi serije Estavela.

 

Ana Ćulum

Ana Ćulum rođena je 2002. godine u Novom Sadu. Diplomirala je produkciju na Fakultetu dramskih umjetnosti Cetinje. Do sada je producirala kratke filmove Sklonište, Ja, Kaća, dobila sam šećer i što sad i Typing…, kao i Dora i Trenutak duže, koje je i režirala. Trenutno razvija mini TV seriju Skauteri.

 

Jednom sam tražio svog konja sve dok nisam shvatio da ga jašem 

Usred burne balkanske proslave Božića, mladić s nasilnom prošlošću, ali i sadašnjošću, suočava se s moralnom dilemom nasilnog utjerivanja duga svom zetu, dok njegovo razočaranje u ideale Djeda Božićnjaka – besmislene u surovoj realnosti – osvjetljava njegovu unutrašnju borbu između iskupljenja i destrukcije.

Akademija umetnosti Univerza v Novi Gorici (UNG AU)

Mete Arkin (redatelj)

Berhan Mete Arkın (Turska, 1996.) završio je preddiplomski studij filma i digitalnih medija na Ekonomskom sveučilištu İzmir. Nakon diplomiranja tri je godine radio kao asistent redatelja i kamere u istanbulskoj filmskoj industriji. Trenutno pohađa diplomski studij filma u Novoj Gorici.

 

Vukašin Panić (producent)

Vukašin Panić (Kraljevo, 2003.) završio je osnovnoškolsko I srednjoškolsko obrazovanje u Kraljevu. Obrazovanje je nastavio u Sloveniji, na Sveučilištu u Novoj Gorici. Trenutačno studira i uči sve što može o umjetnosti, osobito filmu i kustoskoj praksi.

 

Aylan

Na napuštenoj stanici na vrhu planine, mladog Vojnika (25) naglo budi njegov bešćutni zapovjednik Grim (45). Grimova ljutnja zbog Vojnikove nespremnosti doseže vrhunac kada izdaje stravičnu naredbu: da se ubiju sve izbjeglice koji pokušaju preći varljivu graničnu rijeku.